אימון זוגי

מהו אימון זוגי?

אימון זוגי הוא אימון שמטרתו לגבש את הזוג לידי מצב שהם מבינים אחד את דרך מחשבתו של השני גם אם היא לא מקובלת. ברגע שבני הזוג מתחילים להבין אחד את השני , נמנע כעס גדול ועלבון, דבר שיכול להציל את מערכת היחסים.

לעיתים שאנשים מגיעים כבר לאימון זוגי הם מאוד טעונים ומאוד מנסים להיות צודקים. הדבר שחשוב להבין שבמקרה כזה אין צודק וטועה. חייבים למצוא את עמק השווה כדי להוריד את מערכת היחסים מהשרטון אליו נקלעה  ולהחזיר את האהבה שהייתה.

בדרך כלל שהלב כועס כבר רוב הזוגות (או לפחות צד אחד )חושב שאין מה להציל יותר ורוצה לצאת מתוך מערכת היחסים אבל המסר החשוב הוא שמערכת היחסים הזאת, גם אם היא כואבת , תגרום לכל אחד מהצדדים להתפתח ולעבור נכון יותר לשלב הבא.

גם אם מדובר בעליה במערכת יחסים הבאה וגם אם מדובר בפרידה, למרות הכאב העצום, כדאי שכל אחד יכיר את עצמו דרך מערכת היחסים הנוכחית, ישדרג את צורת חשיבתו, יכיר את עצמו לעומק ורק אז יחליט איך הוא רוצה להמשיך בדרך.

ככל שתשכילו להבין שאין אשמים במערכת היחסים שעלתה על שרטון אלא יש אחריות להפכה ליותר בריאה, יותר טובה ויותר מפרגנת, תתפתחו בכל דרך אפשרית ותשפרו את חייכם ללא קשר למערכת היחסים. אין אשמים וצודקים יש אחריות הדדית לגרום למשהו לעבוד.

כיצד אימון זוגי יכול לסייע לכם?

אימון זוגי יכול לסייע לכל אדם להתפתח, יכול לגרום לכל אדם להסתכל על חייו מזוית אחרת ולשפר את חייו. גם מערכות יחסים טובות נתקלות באתגרים, וכל מי שרוצה לגדול מהאתגר מוזמן להכיר את עצמו ולקחת אחריות על חייו.

אימון זוגי יסיע לכם בעיקר בארבעה היבטים:

  • יגרום לכם להסתכל על מערכת היחסים בצורה אחרת
  • יגרום לכם להכיר את עצמכם ואת בן הזוג שלכם יותר טוב
  • יגרום לכם להתפתח ולשדרג כל מערכת היחסים בעתיד ובהווה.
  • יגרום לכם להתפתח בכל מישור כי כל העולם הזה זה מערכות יחסים והן הבסיס להכל.

מה כולל אימון זוגי להצלת הנישואין?

אימון כזה בדרך כלל כולל 10 מפגשים. במפגש הראשון ישאלו שני הצדדים לגבי עמדותיהם ויוציאו קיטור

לאחר המפגש הראשון כל אחד מבני הזוג יעשה עבודה עומק עם עצמו ואיתי למשך 3 מפגשים. במפגשים הללו נתרכז בנקודות החוזקה של כל אחד הצדדים ובניית הביטחון העצמי. ללא ביטחון עצמי, כל הזמן תרגישו מאוימים, ותתקפו את בן.בת זוגכם כל הזמן. במפגשים הללו תתחזקו כל אחד עם עצמו שתוכלו לחזור למערכת יחסים בנויה וחזקה יותר.

הדבר העיקרי שיש לזכור שאימון כזה זאת בחירה להתפתח כדי לחזור למערכת יחסים קלה ויציבה יותר. אם כל אחד ישאר עם הפחדים של עצמו , יהיה קשה לבנות מערכת יחסים מפרגנת ואוהבת.

כל מערכת יחסים מתחילה ממערכת יחסים שיש לאדם עם עצמו. אדם שיודע לפרגן לעצמו , יפרגן לזולתו.

לאחר ששני בני הזוג עברו תהליך עם עצמם, נחזור לשלושה אימונים יחד כדי לעבוד על צעדים פרקטיים, יומיומיים , לא בשמיים להתפתחות זוגית נכונה ובונה.

אם יש נכונות של הזוג להציל את מערכת היחסים ואם בני הזוג יהיו מוכנים לרדת מעמדת הצודק ולראות את הטוב בבן הזוג ובחייהם, יהיה לגמרי אפשרי לשנות את מערך האמונות שלהם ולראות את מציאות חייהם אחרת.

יש זוגות שמבינים את העניין בפחות מפגשים, ויש שמבינים את העניין ביותר מפגשים אבל לכולם זה עושה שינוי בחיים. אם רק מסכימים לקחת אחריות על החיים, הכל פתיר.

מתי יש לפנות למאמן זוגי?

כל זוג שמרגיש שהוא עלה על שרטון ומרגיש שכל אחד מתחפר בעמדותיו, שהכעס מתחיל לחלחל במערכת היחסים ולעיתים הכאב עולה על ההנאה, כדאי ורצוי שיפנה לסוג של הדרכה או הכוונה לפני שיהיה מאוחר מידי. כאשר אחד מבני הזוג כבר מוותר, שהכאב כבר לא נסבל יותר, יצטרכו מאמצים גדולים יותר לשנות את העמדה.

הטיפ שלי , לא כדאי לחכות יותר מדי לפרודים וגירושים, עורכי דין וילדים שנמצאים באמצע. שווה להשקיע את הזמן והכסף עכשיו כי כל פתרון אחר יביא ליותר עוגמת נפש, יותר בזבוזי כספים ובטוח יותר כאב לב.