הכרת הטוב וחשיבה חיובית

הכרת הטוב ויתרונותיה של חשיבה חיובית

״הכרת הטוב" הוא מונח בתחום הפסיכולוגיה החברתית ומתאר תחושה פנימית של הכרת תודה על דברים מסויימים. המונח מתאר את התחושה החיובית והמרוממת של הכרת תועלת, מחויבות וקשר חברתי מוצלח או מתחושת הצלחה שמרגיש אדם בעקבות התבוננות על דבר מה. במונחים פשוטים יותר, הכרת הטוב מתארת את התחושה הטובה והחמה שאנו מרגישים כאשר מישהו מכיר ומעריך אותנו או סיטואציות משמחות בחיינו שהשכלו לשים לב אליהן. ניתן להכיר תודה על חברות טובה או על מעשה שגרם לנו להרגיש טוב, אולי על הבית שלנו, על הילדים, על אהבתינו לחיית מחמד או כל דבר אחר.

כאשר הכרת הטוב קיימת בין שני אנשים, הם מרגישים מרוצים, יכולים לסמוך זה על זה ולהפוך לחלק מהקהילה הגדולה יותר. זה מאפשר לזכות בתמיכה ובעזרה כשזה נחוץ וגם לפתח יחסים חברתיים חזקים ובריאים.

תחושת הכרת הטוב לגופינו היא תחושה של רגשות חיוביים לגבי הגוף שלנו. כשאנו מרגישים כך, אנו מרגישים מאושרים ושנעים לנו לחיות מתחת  לעור של עצמנו, וזה יכול להוביל לתחושות של ערך עצמי וביטחון עצמי.

כדי לחזק את תחושת הכרת הטוב לגוף, חשוב לטפל בגוף שלנו ולטפל בצרכיו. זה כולל מתן תשומת לב לתזונה המתאימה, לפעילות גופנית, לשינה מספיקה ולניהול סטרס.

בנוסף, ישנם כמה דברים שניתן לעשות כדי לחזק את תחושת הכרת הטוב לגוף, כמו לבצע פעילויות נעימות כמו יוגה, מדיטציה או הפעלת מוזיקה נעימה, לתת לעצמנו זמן להירגע ולהתאפק, ולהתמקד בדברים החיוביים בגוף שלנו,בחיים שלנו ובסובבים אותנו.

הדבר החשוב ביותר שהכרת הטוב היא שריר שנבנה. היא מתחילה ממתן פוקוס על הדברים הטובים והמענגים בחיינו. אני מגדירה את התחושה כדלת נפתחת שלא נסגרת כאשר מאמנים את השריר של להיות מרוצה. ניתן לאמן את השריר דרך קבע ולשים פוקוס על מוקדי הנחת בחיינו ואז קורה הפלא והם מתחילים לגדול.

ישנם כמה סיבות לכך שכדאי להיות יותר חיובי עם פוקוס להכרת הטוב:

  1. מונע מחלות נפשיות: חיוביות עוזרת למנוע מחלות נפשיות כמו דכאונות וחרדות. כשאנו מתמקדים בדברים חיוביים ומסתכלים על הצד החיובי של החיים, אנו יכולים להתמודד בצורה יעילה יותר עם האתגרים והקשיים של החיים.
  2. מפתח יכולת התמודדות: חיוביות מפתחת את היכולת שלנו להתמודד עם מצבים קשים ולהתאים את עצמנו לשינויים. כשאנו מתמודדים בצורה חיובית עם כל מצב, אנו מפתחים את היכולת שלנו לעמוד בפני כל קשיים ולהתאים את עצמנו למצבים שונים בחיים.
  3. משפיע על הבריאות הגופנית: חיוביות משפיעה גם על הבריאות הגופנית שלנו. מחקרים מראים שאנשים חיוביים נוטים לחוות פחות מחלות כרוניות ולהיות בריאים יותר מאשר אנשים הנגועים בחיוביות פחות.
  4. משפיע על הביצועים וההצלחה: חיוביות גם משפיעה על הביצועים וההצלחה שלנו. כשאנו מתמקדים בדברים חיוביים ומצליחים להתחיל את היום שלנו עם מצב רוח מרומם ללא תלות במציאות החיצונית, היום שלנו באופן אוטומטי הופך חיובי וצלא יותר הפתעות.חשוב שנזכור זהו שריר שמתפתח וככל שנשקיע בו יותר כך היכולת שלנו לראות ולחוות הצלחה תהיה גדולה ופחות מאיימת. 

לסיכום , פיתוח את שריר ״הכרת הטוב״ הוא אחד הכלים לחיות חיים בריאים רגועים ומרוצים יותר. ההתמקדות בטוב גורמת לגוף להבריא ולמערכות יחסים טובות נעימות ומתגמלות יותר. החיים עצמם הופכים ליותר מתוקים. שווה להתאמץ על תכונה זו ולהבין איך זה מרגיש בגוך להרגיש טוב ולהכיר תודה. 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp