הצהרות חיוביות

הצהרות חיוביות

היגדים או affirmation

היגד או affirmation זהו ביטוי חיובי שמטרתו לבנות דפוס חשיבה חדש שמאפשר לראות את החיים בצורה שונה וחיובית. הסיבה שכדאי לבנות דפוס חשיבה חיובי כי דפוס זה הופך את החיים לקלים ונעימים, גורם לך להיות יותר בריא, פרודוקטיבי ומרוצה. אפרמציה (affirmation) זה משפט חיובי בזמן הווה שמטרתו להתחיל לשנות את תהליך החשיבה הנוכחי ולבנות אורח חיים יותר פשוט שמאפשר לטוב לזרום לכם לחיים.

אפירמציות הן כלי פשוט שניתן בקלות לשינון שיכול להתחיל את תהליך הטמעת אינפורמציה חיובית לתוך התת מודע. תתקלו בהרבה ספקנים שיגידו שהן לא עובדות אבל מניסיוני אגיד, שמי שעושה אותן נכון, מתרגל הרבה, ולא נותן לספקות להכניע אותו, יוכל בסופו של דבר לקצור את פרחי החשיבה החיובית שתאתר את חייו בניחוחות ובמראות הרבה יותר מעניינים והרבה יותר נעימים ממה שהוא מכיר היום.

כיצד הצהרה חיובית מסייעת בשינוי דפוסים?

יש לנו בראש בכל יום בערך 90000 מחשבות שחוזרות על עצמם שוב ושוב. ברגע שמתחילים לפתח דפוס חשיבה חיובי וחוזרים עליו שוב ושוב, דפוס זה ( אם עושים אותו נכון) נכנס למערך המחשבות והופך לעוד אחת מהמחשבות שלנו. כשמסתכלים על העולם באור חיובי, משתנה ההתנהגות בהתאם, וכן מערך האמונות. כשמערך האמונות משתנה אתו משתנים החיים לחלוטין.

המחשבה הדומיננטית ביותר של אדם, תהפוך למציאות( כמובן אם לא יהיו מחשבות סותרות שיבטלו אותה). הטיפ העיקרי בעבודה עם אפירמציות הוא להרגיש איך זה מרגיש לחיות את החיים שאתה רוצה. ברגע שתצליח להבין את הרגש ולשכפל אותו זמן רב במשך היום, אז תדע שהצלחת להפנים את האפירמציה ואתה מפסיק להתנגד אליה.

באיזה סוגים של משפטי אפירמציות כדאי להשתמש ?

ניתן להשתמש בכל סוגי האפירמציות לשיפור כל תחום בחיים. בין אם מדובר על אפירמציות או היגדים להשגת בריאות( הגוף שלי יודע איך לרפא את עצמו) ובין אם מדובר להשיג כסף( כסף נכנס לחיי בקלות וברכות ) הרעיון לפתח דפוס חשיבה שישנה את האמונה הנוכחית שלכם.

 1. האפרמציות חייבות להתקיים בזמן הווה
 2. הן חייבות להיות חיוביות
 3. האפרמציות צריכות לא ליצור התנגדות מהותית בגוף. לעשות את הדברים מדורגים כדי שהמוח יסכים לקבל אותן.
 4. חזרתיות זה המפתח להטמעת האינפורמציה

בקורסים להעצמה יינתנו הכלים איך לכתוב אפירמציות בצורה נכונה , שיצליחו ע״י תרגול להיכנס לתוך התת מודע ולא לייצר התנגדות.

איך ניתן ליישם טכניקת אפירמציות בחיי היום יום?

האפליקציה thinkup, אפליקציה אותה יצרתי עם שותפה לפני יותר משש שנים, היא אחת הצורות הקלות והיעילות לתרגול היגדים או אפירמציות בחיי היומיום. אפליקציה זו היא האפליקציה המובילה בעולם לשינוי דפוסי חשיבה.

המשתמש בוחר את תחום העניין עליו הוא רוצה לעבוד, בוחר היגדים שהוא מתחבר אליהם ואותם הוא רוצה לאמץ, מקליט אותם בקולו, מחבר מוזיקה שמעוררת בו רגש של נינוחות ונעימה לו ומקשיב מידי בוקר וערב לפני לכתו לישון או מיד אחרי שהתעורר. כאשר המשתמש מתרגל בוקר וערב במשך 21 יום , מתחילה להשתנות דרך החשיבה והוא מרגיש שמח יותר, דבר שיגרור שינויים בהתנהגותו וכן גם בהשתלשלות חייו.

לואיז היי, מלכת האפירמציות, מציעה לבחור מספר אפירמציות, ולתרגל אותם מול המראה. היא סבורה שטכניקה זו הוכחה כיעילה מאוד ואפקטיבית לשינוי דפוסי חשיבה. היות שלרובנו יש מראה בבית, אז גם שיטה זו היא זולה וקלה. כאשר עומדים מול המראה ואומרים את האפירמציות או ההיגדים מתחילים לראות עם הזמן איך יותר קל להגיד את המשפטים הללו ואיך עם התרגול המוח מפסיק להתנגד להן.

דרך נוספת היא לשים תזכורות בטלפון של אפירמציות ולהסתכל עליהן מספר פעמים ביום. התזכורת תגרום למח לחשוב עם האפירמציה או ההיגד מספר פעמים ביום ועם חזרתיות של מספר פעמים ביום ניתן להגיע למצב שהגוף פחות יתנגד.

איזה הצהרות חיוביות מסייעות לביטחון עצמי?

כדי להבין את כל עניין ההיגדים והאפרמציות צריך לתרגל את השיטה במשך לפחות 21 יום כדי להתחיל לראות שינוי. הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את האפירמציות אליכם. אם ההאפרמציות מייצרות התנגדות בגוף, כדאי להחליף אותם באפירמציות תהליכיות יותר ומתאימות יותר אליכם.

 • בכל יום שעובר אני מתמלא בביטחון שגורם לי לתחושות נעימות בגוףֿ
 • אני מוצאת את החוזקות שלי ומבינה שאני טובה כפי שאני
 • אני מתמלאת בביטחון ליד אנשים , דבר שעושה לי טוב
 • כל כישלון הוא אבן דרך בבניה שלי ואני לומדת ומתפתחת ממנו.
 • אין טעויות יש שיעורים שגורמים לי להשתבח.
 • אני ממלאה את חיי באנשים טובים, מחשבות חיוביות נתינה וסליחה.
 • החיים הם לטובתי , אני מאמנת את עצמי לראות את זה
 • אני מעריכה את כל הטוב בחיי ומתמקדת בו
 • בכל יום שעובר אני מבקרת פחות ואוהבת יותר
 • מגיע לי להיות מאושרת ואהובה. אני משקיעה בלאהוב את עצמי ומושכת לחיי מערכות יחסים בריאות ואוהבות.

איך מתרגלים הצהרות חיוביות ?

הזמן הכי יעיל לתרגול הצהרות חיוביות הוא בבוקר כאשר אנחנו פותחים את העיניים ובערב לפני שאנחנו עוצמים אותם. בזמנים מיוחדים אלו, גלי המוח מאטים את הקצב וגורמים לאינפורמציה להיכנס בקלות יתרה לתוך תת המודע שלנו. זהו זמן יקר שכדאי לנו להשתמש בו בזהירות. אם אנחנו רואים סרטים מפחידים, חדשות או כל דבר שגורם להפרשת אדרנלין וכיווץ כלי דם, אנחנו מתכנתים את תת המודע שלנו בדרך ההפוכה מחיי רווחה.

לפני השינה וכשאתם קמים בבוקר, התרחקו מתוכניות מפחידות , טלפונים ומיילים שיגרמו לתכנות הפוך ממה שתרצו להגיע אליו. הדבר החשוב בתרגול הוא העקביות.  תת המודע לומד ע״י חזרתיות. כל דבר שתעשו שוב ושוב ושוב הופך לטבע שני כמו הליכה ונהיגה. כאשר מתרגלים אפירמציות חשוב לבצוע כל יום באופן קבוע כדי לראות שינוי. אדם שלא יצליח להתמיד, לא יצליח לתכנת את תת המודע שלו בצורה אופטימלית.

בין אם החלטתם לתרגל עם אפליקציה, עם תזכורות לטלפון או מול המראה חשוב שתעשו את זה מספר פעמים ביום כדי לגרום למוח להתרגל. אפירמציות , זה אחת השיטות הפשוטות להיכנס על לתוך עולם החשיבה החיובית והעצמה האישית. גם אם אתם סקפטים וחושבים שהן לא אמיתיות ואתם מרגישים שאתם משקרים לעצמכם, עדיין אם עושים את זה נכון, זאת דרך נפלאה להתחיל בתהליך של העצמה והתפתחות.

העבודה עם אפירמציות יכולה לקחת זמן היות ויש זמן הטמאה. בעיניי, זו אבן הדרך הראשונה בבניה של אדם חיובי , שמח בחלקו ומכיר את עצמו. יש דרכים רבות להגיע לאותו מקום אבל בעיניי זו הדרך הכי נגישה שתאפשר לכולם להכיר את עצמם יותר טוב.

אם אתם נתקלים בהתנגדות וצריכים עזרה, בקורס שנמצא בחנות האתר, תוכלו להתחיל בהיכרות עם עצמכם ובאפירציות שיתחילו להפנות אתכם לכיוון חשיבה חיובית. ללא תרגול בלתי פוסק, כל הידע בעולם ,לא יהיה שווה כלום.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp