היכולת לנהל זמן היא קריטית להצלחה

ניהול זמן

אחד המשאבים היקרים שלנו ביותר היום זהו הזמן. העולם עובד מהר, המחשבות מציפות אותנו וגוזלות לנו הרבה אנרגיה וכולם בקרב על תשומת הלב שלנו. הרשתות החברתיות ברוב במקרים מנצחות בגלל הצורך להרגיע את המח ולהוריד את גלי המח הסוערים.הוואצאפים, המיילים, הטלפונים ההודעות מסיחות אותנו מהמשימה וגורמות ליום להמרח ולהפרעות קשב מתמשכות.  ניהול זמן טוב עוזר לנו לשלב את הפעילויות שלנו באופן יעיל ובצורה שמקדמת את ההשגת של יעדים חשובים עבורנו.

להלן כמה טיפים לניהול זמן:

 1. תכנן את היום שלך ברמה שבועית:יצר לעצמך מסגרת זמנית וכתוב מראש את הפעילויות שלך ואת הזמן הדרוש לכל אחת מהן.
 2. עשה רשימת מטלות: כתוב מטלות שאתה רוצה להשלים וסמן את המטלות שכבר השלמת.
 3. הקצה זמן למשימות חשובות: הקצה זמן למשימות החשובות ביותר וכיוון את המסגרת הזמנית שלך סביבן.
 4. השתמש בכלי עזר: שימוש בכלי עזר כמו לוח שנה, תזמון משימות ואפליקציות יכול לעזור לך לנהל את הזמן שלך בצורה יעילה יותר.
 5. הפסקות חשובות: גם את ההפסקות שווה לכתוב ביומן.חשוב להפסיק לפעמים כדי להתאושש ולהתחיל מחדש בצורה מתוכננת ומתאימה.
 6. הקפד על הכרת תוצאות: ניהול זמן מבוצע רק כאשר המח חווה הצלחה אחרת הוא ימצא תירוצים מדוע לא לדבוק בתהליך ולמרוד. סימון המציאות שבוצעו והיכולת לפרגן לעצמכם על התקדמות היא קריטית לניהול נכון ומתמשך של יומן. 

 

אם כבר אנחנו מבינים שהזמן הוא המשאב ולא דווקא הכסף אז מכאן הדרך קלה יותר. 

להלן כמה דברים פשוטים לשכלל את ניהול הזמן שלנו ולגרום לזמן לעבוד עבורינו. 

 1. רישמו את כל המטלות היומיות על דף . הדבר הזה כשלעצמו מוריד הרבה מאוד לחץ מהראש וגורם לחיסכון גדול ביותר של זמן. ברגע שיש יותר שקט בראש הראש פנוי לדברים החשובים באמת. 
 2. תכנון – התחל על ידי תכנון את יומך, שבועך או חודשך. עליך להקצות זמן לכל משימה ולהכין רשימה של משימות לביצוע. התכנון מאפשר לך להיות מסודר ולספק לעצמך הכוונה במהלך היום.
 3. עדיפות – בחר במשימות החשובות ביותר ובצע אותן קודם. עליך להיות מסוגל להבחין בין משימות חשובות למשימות פחות חשובות כדי להגיע למטרה הכללית שלך.
  1.  המשימות דחופות וחשובות – הן כל המשימות של כיבוי שרפות, דברים    דחופים, חובות שאי אפשר לוותר עליהן עכשיו. 
  2. המשימות הדחופות אך לא חשובות כמו סידור הבית הכביסה שאפשר להטחל אותן על אנשים אחרים. בדרך כלל יהיו אלו משימות שאתם חייבים לעשות אל לא אוהבים לעשות. בדקו אם יש באפשרותכם לדחות ואם לא אז האצילו אותם על אדם אחר ונצלו את הזמן לדברים חשובים אך לא דחופים. 
  3. המשימות החשובות אך לא דחופות– אלו הן משימות ההתפתחות, אלו שישדרגו אתכם ויהפכו אתכם לטובים יותר בתחומכם. 
  4. המשימות הלא חשובות ולא דחופות– ותרו ותרו ותרו. 
 4. מקדו עצמכם בעשיה הנוכחית. הקציהו לה זמן. אם החלטתם לסדר ארון או מגירה, הקציבו זמן וכשנגמר הזמן עברו למשימה הבאה. תרגלו תרגלו תרגלו .אל תשאר תלוי במשימה אחת לאורך זמן רב. פיזור הראש יגרום למשימות שלך להתבדר ולזמן שלך לא להיות יעיל ואפקטיבי. 
 5. אילוץ עצמי – עליך לאלץ את עצמך להפסיק מה שאתה עושה ולהתמקד במשימה הבאה ברשימת המשימות שלך. זה עשוי להיות קשה בהתחלה, אך עם הזמן זה יכול להיות תוך כדי נעימות ויעילות רבה יותר.

תכנון זמן הוא קריטי להצלחה. ניהול המשימות , קביעת סדרי קדימויות, הבחירה מה לעשות מתי וניהול לוז מסודר, יכולים להשקיט את הראש ולגרום לזמן לעבוד בשבילינו ולטובתינו.

אם אתם זקוקים לעזרה בתכנון הראש והשקטת המחשבות, הבנה איך דחינות משרתת אתכם ולמה אתם בוחרים להתנהג כך או אחרת, אנא צרו קשר

 

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp