מדיטציה לחשיבה חיובית

סדנת דמיון מודרך

 

ראשית נתחיל בהבנה מהו דמיון מודרך. 

דמיון מודרך זאת שיטה זולה ,קלה ונעימה לחיות את החיים שאתם רוצים לחיות. לפני יותר מחמישים שנה, במאה הקודמת, הוכח כי הגוף מגיב במידה זהה לדמיון ולמציאות. אם נצליח לדמות לגוף שוב ושוב מציאות מדומיינת, נעימה ונוחה,ונגרום לגוף להפריש את אותם חומרים כאילו הוא ממש נמצא שם, אז לאט לאט , עם הזמן והעקביות, נזמן כל מציאות שאנו רוצים לחיינו. נכתבו על כך בלוגים רבים באתר זה ששווה לקרוא ולראות איך הדברים קורים צעד אחר צעד. 

האתגר הגדול של שיטה זו היא העקביות והתגברות על הספק. לפעמים צצות במוח שלנו ספקות. ״אני מדמיין״ ״זאת בכלל לא מציאות״ אבל המוח מגיב אותו דבר לדמיון ומציאות. אם תתרגלו להרגיש טוב, ללא תלות במציאות, הגוף יגיב למציאות לדמיון ויתחיל תהליך של שחרור והרפיה עמוקה שיביא איתו שינויים גדולים בחייכם. 

בעיני, שווה לנסות. ללא סקפטיות, ללא ספק, ולראות איך אתם מרגישים אחרי תרגול של דמיון מודרך של שבועיים רצופים. אז תדעו, אם הגוף מגיב לתהליך כי לאחר שבועיים מתחיל שינוי בתוך תת המודע שלנו. 

מהי סדנת דמיון מודרך ? 

סדנת דמיון מודרך היא סדנה אונליין חוויתית שמטרתה ללמד את הנוכחים להתחיל להרגיש את החיים שהם רוצים לחיות. כל עוד לא מכירים את התחושה של החיים הרצויים, אלו לא יכולים להזדמן לחייכם. מטרת הסדנה זה ללמוד את הגוף ע״י תרגול וחוויה , תחושות של הרפיה עמוקה, ממש כמו בשינה אבל בערות. 

הסדנה מכילה 12 שיעורים על נושאים שונים ו – 12 מדיטציות של דמיון מודרך שמטרתן להרגיע את הגוף וללמד את הגוף את התחושה הרצויה.לאחר 12 שבועות של תרגול,יהי המתאמן מאומן מספיק כדי לדמיין את החיים הרצויים לו לפני בחירתו וזמן את אירועי חייו בדיוק כפי שיחפוץ. 

מה עושים בסדנה של דמיון מודרך? 

מקבלים 12 שאלות , ומבצעים 12 מדיטציות. כמו כן את תוכנית מתלווה מחברת שעוזרת להתפקס בתהליך.את מדיטצית הדמיון המודרך מבצעים כל יום עם ההליכה לישון ואת השיעור והכתיבה במחברת פעם בשבוע ביום ובשעה שבחרתם. 

הרעיון הוא להעלות את המודעות לדברים הטובים בחיכם ולהתחיל להרגיש ע״י דמיון מודרך את הקסם בחיים. מעמיקים עוד בכל יום שעובר. מעלים למודעות היומיומית את השאלה השבועית וכל דבר שקורה ומתאים רושמים במחברת . מטרת התוכנית היא להרגיש יותר ולחשוב פחות .

המדיטציות הן התרגולים של התוכנית והן קריטיות להצלחה. לאחר 12 שבועות בהם אתם בוחנים איך הרגשתם לפני ואחרי המדיטציה אתם ממלאים גרף . בטוש אדום את הערכים של הלחץ לפני מדיטצית הדמיון מודרך ובטוש כחול את התחושה הכללית אחרי תרגול הדמיון מודרך.

בסוף 12 השבועות רואים בצורה ברורה שהגוף מגיב לדמיון מודרך ע״י הרפיה  ורגיעה , המתרגל ישן טוב יותר בלילות , והחיים נינוחים בהרבה ממה שהיו. לאחר שהמתרגל רואה במט עיניו את השינויים שחלו בו, אין ספק כבר שהשיטה עובדת וניצן להמשיך לשלב הבא.

האם השתתפות בסדנה יכול לסייע בחרדות? 

השלב הראשון בדמיון מודרך הוא הרפיה עמוקה.ככל שמבצעים את ההרפיה רמת הלחץ והחרדות יורדת בצורה משמעותית. בימים הראשונים ההרפיה קוראת בזמן התרגול בלבד, אבל לאט לאט, ההרפיה ותחושת הביטחון ממשיכה למשך היום כולו. דמיון מודרך יכול מאוד לעזור להורדת רמות חרדה, אם המשתתף בוחר בכך. 

כיצד דמיון מודרך תורם לשינה?

שינה קלה ובעיות שינה ,קורות לעיתים קרובות מאוסף מחשבות שמטרידות את מנוחתינו בעירותינו. כאשר היום שעבר בצורה סוער מבחינה רגשית, לעיתים זה בא לידי ביטוי בשינה. אדם שירגיע את עצמו בשעות העירות , יצליח להרגיע את עצמו בשעות השינה ולגרום לשינה רציפה יותר ורגועה יותר. 

דמיון מודרך יכול מאוד לסייע בתהליך עקב הסיבה שהגוף משתחרר עם התרגול ומרפה מהמתחים העגורים בו. כאשר היום יותר רגוע, הלילה שממשיך אותו , יותר רגוע אף הוא. כל אדם שיתרגל מדיטציות דמיון מודרך במשך שבועיים רצופים ערב ערב לפני הליכתו לישון, ירגיש את ההבדל בשינה ויבין את הערך המוסף של דמיון מודרך. החוכמה היחידה היא התמדה ותרגול. כל אדם שמתרגל, ירגיש. 

למה מומלץ לעשות דמיון מודרך לפני מבחן? 

לעיתים במבחנים, נכנס הנבחן לפחדים שגורמים למוחו לתפקד בצורה פחות יעילה. כאשר הגוף בסטרס גדול, פחות חמצן מגיע למוח ויותר חמצן מגיע לשרירים. המצב הזה נגרם כתוצאה מהעובדה שהמוח מרגיש שהגוף בסכנה ומעביר דם לשרירים כדי שיוכלו לברוח ממקום הסכנה. זה כמובן פעילות מדומה ולכן הגוף לא מתפקד ביעילות.

לפני מבחן צריך להזרים דם למוח ולהרגיע את הסטרס שבגוף. גוף רגוע , כפי שנאמר, יתפקד טוב יותר בעת מבחנים. כל מה שצריך לעשות זה לנשום מספר נשימות ולעשות דמיון מודרך שירגיע לחלוטין את הגוף וישחרר את מצב הסטרס. כאשר הגוף רגוע הנבחן , יוציא את המיטב שלו בהתאם לידיעותיו. 

למה כדאי להשתמש בדמיון מודרך אצל רופא השיניים?

אנשים רבים מאוד מפחדים אצל רופא השיניים. הדבר גורם לכאבים מדומים וחוסר יכולת של המטופל לשתף פעולה עם הנחיות הרופא. ישנם מדינות רבות בעולם שבהם משתמשים בדמיון מודרך ככלי להרגעה לפני טיפול שיניים. הסיבה נעוצה בעובדה שטיפול בדמיון מודרך מרגיע בצורה מהירה את המטופל וגורם לו להיות רגוע במשך כל הטיפול.

למי מומלץ להשתתף בסדנת דמיון מודרך?

דמיון מודרך הוא כלי יעיל לשחרור מתחים ופחדים. אם אדם מרגיש שהוא צריך ללמד את גופו להרפות, יש לו פחדים מרובים, בעיות שינה, כאבים כרוניים בלתי פוסקים או כל אדם שרוצה להרגיש טוב יותר עם חייו, מוזמן להתנסות בסדנת דמיון מודרך. 

אני חושבת שכלי זה, דמיון מודרך,  זה אחד הכלים המוצלחים ביותר שאני התנסיתי בהם לשחרור עומסים ומתחים ושווה לכולם לעבור את החוויה ואילו בשביל לחוות. היופי בכלי הזה , שכל אדם יכול להשתמש בדמיונו כפי שיחפוץ. הרעיון של דמיון מודרך הוא להכניס את המוח למקום רגוע ושלו עבורו, היכן שאין סכנות, ושהגוף נרגע. הגוף מבין שהחרדה או הלחץ הוא פיקטיבי ואין סיבה לדאגה.

90% מהדאגות שלנו בחיים אינם במקומם. משמע משפיעים עם הגוף ללא סיבה נראית לעין.כאשר הגוף לחוץ למשך זמן ארוך, מערכת החיסון נחלשת והגוף חשוף לטפילים,זיהומים ועוד. כאשר הגוף נרגע מערכת החיסון מתחזקת ויכולה לעמוד בעומסים. 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp