קואוצ'ינג זוגיות

קואצ'ינג זוגיות

מהו קואצ'ינג זוגיות?

קואצ'ינג זוגיות הוא אימון שמטרתו לגשר על הפערים בין בני הזוג. אין המטרה לבחור מי צודק אלא לנסות למלא כל אחד בנפרד ולגרום לכל אחד בנפרד להבין מיהו כדי שיוכל להגיע למערכת יחסים מלא אהבה, ללא תלונות, ובלי לחפש אצל האחר את מה שחסר בו.

כאשר מדובר על קואצ'ינג זוגיות מדובר על גישור בין שני אנשים למצוא את המסלול ולהחזיר לכל אחד את האהבה לעצמו ולזולתו. הרעיון העיקרי הוא לקרב את כל אחד מבני הזוג לעצמו וחוזקותיו כדי שיוכל לפרוח במחיצת האחר. צריך לקרב כל אחד לצורת חשיבתו של האחר כדי שיוכלו להבין אחד את השני ביתר קלות.

למי מתאים קואצ'ינג זוגי?

הטריגר למפגש כזה הוא מערכת יחסים שעלתה על הסרטון. המטרה הסמויה של האתגר בפניו אתם עומדים הוא לחבר כל אדם לעצמו לכן בפגישותיי אקיים מספר מפגשים עם כל אחד מבני הזוג בנפרד כדי לעזור לו למצוא מי הוא הפך להיות בתוך מערכת היחסים, ולהחזיר כל אדם לעצמו ואהבותיו.

כאשר אדם מלא באהבה כלפי עצמו אין הוא מרגיש צורך לחפש את אושרו אצל בן הזוג. בן הזוג יכול לתרום לאושרו ולהוסיף נטבך על הקיים אך אינו יכול לקרב אדם לעצמו. זה המחויבות של כל אינדיבידואל לדאוג לאושרו.

מתי כדאי לפנות קואצ'ר לזוגיות ?

כדאי לפנות לקואצ'ר שאתם מרגישים שמערכת היחסים עלתה על הסרטון אבל לא שזה מאוחר מידי ואינם יכולים כבר לסבול אחד את השני. כאשר הכאב כבר גדול מידי והפער שנפרש הוא גדול התהליך יהיה יותר ארוך כי הדרך שכל אחד מבני הזוג עשה בהתרחקות מעצמו כבר יותר גדולה.

אני מאמינה שאם אדם מוצא את עצמו בכל שלב בדרך ניתן להציל מערכת יחסים אוהבת. לעיתים זוגות ממהרים להגיד בגלל הכאב, שהוא כמובן מוצדק, שמערכת היחסים כבל לא שווה את זה והכאב גדול מנשוא אבל מטרת השיעור לגבי כל אחד היא לקרב אתכם לעצמכם. אם לא תעשו את העבודה במערכת היחסים הנוכחית, תאלצו לעשות את אותה עבודה במערכת יחסים הבאה.

כל תהליך מורכב שלא יהיה מתחיל ונגמר בחיבור של אדם אל עצמו. כאשר אדם הולך לאיבוד בתוך התהליך מגיע לפתחו אירוע שיעזור לו לשוב ולהתקרב לעצמו. זה לא משנה אם זאת בעיה בזוגיות מחלה או מצוקה של אחד מהילדים, כדי לצלוח את האירוע אדם צריך לעבור תהליך עם עצמו.

בדרך כלל אותו אדם כבר מבין את יתרונות האתגר ומבין מדוע זה דפק על דלתו. מה שמעניין בנישואין שתמיד ניתן ל״העניש״ את הזולת ולהתגרש אז יש פתרון זמני לבעיית הכאב. כאשר השיעור הוא מחלה, לא ניתן להתנתק מאף אדם או לעשות משהו אקטיבי כדי להיפטר מהכאב.

כיצד מתנהל תהליך של קואצ'ינג לזוגיות?

כאשר מגיע אלי זוג שצריך הכוונה לחבר מחדש את הקרעים, אני נפגשת מפגש ראשון עם השניים ומבינה את הסיפור בעיניי שני הצדדים. גם אם רק אחד מבני הזוג רוצה להגיע, זה התחלה מבורכת לתהליך אחרי הכל מדובר במערכת היחסים של כל אחד עם עצמו.

בפגישה השנייה כבר אני מתחילה עם אחד מבני הזוג מקליטה לו מדיטציה מודרכת אותה הוא שומע במשך שבוע. מטרת המדיטציה היא להרגיע את המערכת ולהירגע מהכאב העז שאוחז בליבכם. אם השותף השני גם מעוניין במפגש גם הוא עובר תהליך דומה של הרפיה והרגעה.

כל אחד מבני הזוג מגיע עוד פעמים-שלוש למפגשים לבדו ורק שעוברים תהליך שלם כל אחד בעצמו עם עצמו ניתן לקיים שניים שלושה מפגשים משותפים כדי להבין איך כל צד התקדם לכיוון השני. במפגשים ניתנים תהליכים פרקטיים וכן תהליכים נפשיים ביחד ולבד.

סך כל המפגשים הנדרשים כדי לראות תמורה במערכת היחסים 9-10. אחד משותף בהתחלה, שלושה כל אחד ועוד שניים שלושה לסגור את התהליך. בדרך כלל מתבצע שינויי בגישה של בני הזוג שגורם לכל אחד לחשוב מחדש על האירוע ולראות את המציאות באור קצת אחר.

מה תפקידו של קואצ'ר לזוגיות?

התפקיד העיקרי זה להקשיב לזוג ולעזור לכל אחד למצוא את חוזקותיו ואהבותיו בתוך התהליך. לעיתים הוא משמש פה לאחד הצדדים או מפייס לצד אחר. הרעיון בגדול הוא לעזור לכל אחד מבני הזוג הוא לחזור לעצמם. קואצ'ר זוגי טוב יחבר כל אדם לחוזקותיו ולצרכים שלו בתוך הקשר.

הוא יגרום לכל אחד מהצדדים להרגיש ששומעים אותו. הוא יעזור לבני הזוג להבין את הפער בין שתי הגישות ויאפשר לזוג להבין שדווקא בפער הזה חווי אוצר גדול מאוד. כל אחד יכול להיות הוא בתוך מערכת היחסים ועדיין זאת יכולה להתקיים בצורה הרמונית שמשנים את דפוסי החשיבה בקשר למה נכון ומה לא.

עם סיום התהליך בני הזוג יכולים לראות את זווית הראיה של האחר , ולמען מערכת יחסים תקינה, גם יקבלו אותה. בנימה אישית אגיד, שלא כל דבר שבעלי עושה אני מסכימה אתו. וכן, הייתי במקומו עושה את הדברים אחרת אבל הוא לא אני ואני מכבדת אותו עם מי שהוא.

יש הרבה דברים כואבים אבל כשאני מסתכלת על מכלול החיים אני מוכנה לעיתים כשקשה וכואב הכנס לתוך עצמי ,לנחם את עצמי לאהוב את עצמי כי הוא, וכמה מוצלח שהוא לא יהיה, הוא לעולם לא יעניק לי בדיוק את מה שאני צריכה. אני צריכה ללמוד לעשות את זה בשביל עצמי.

אני צריכה למלא את עצמי באהבה גדולה, פרגון רב, ובנתינה כדי שאקבל מעצמי רק מה שאני באמת רוצה. אף אחד לא יוכל לתת לי את מה שאצטרך ,פרט לי.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp