מהם 5 חסמי ההצלחה שכדאי להכיר

מהם 5 חסמי ההצלחה?

חסמי ההצלחה הם מכשולים או אתגרים שעשויים להפריע לאדם במסע ההתפתחותי ולמנוע ממנו להשיג את מטרותיו ותוצאותיו הרצויות. החסמים הללו עשויים להיות פיזיים, רגשיים או רוחניים, וכוללים מגוון מקורות וגורמים.

למשל, חסמי ההצלחה פיזיים עשויים לכלול בעיות בבריאות הגוף כמו חוליות, פגיעות בזרועות או רגליים, או כל פציעה או מוגבלות שתפריע לביצוע מטרות מסוימות. חסמי ההצלחה רגשיים עשויים לכלול חרדה, חוסר בטחון בעצמם, פחד, עצבנות, עצמת רצון נמוכה, או תחושות של עצמיות נמוכה. חסמי ההצלחה רוחניים עשויים לכלול חוסר הבנה או היכרות עם תחומים מסוימים, עיוותי חשיבה, אי יכולת לקבל עזרה או להפגין רצון לשינוי.

להלן 5 חסמי הצלחה שירחיקו אתכם מהדרך אותה תבחרו:

  1. חוסר היכרות עם חוקי המשחק הפועלים בעולם– לדוגמה חוק הגרביטציה. אם נרצה לרדת בדרך הקלה ביותר נטולת המאמץ מקומה 47 של ביניין ונחליט לקפוץ דרך החלון, כנראה שתוצאות ההחלטה לא יניבו את התוצאה הרצויה להגיע בדרך המהירה ביותר האפשרית מטה. חשוב להכיר את חוקי הטבע להבין אותם כמו שצריך ולנצל את כוחם למטרותיך.עוד חוק שרצוי שנכיר אלו הם ״חוקי המשחק״ – למשל משחק הכסף, הזוגיות וכו… ואומר שעל מנת לפעול שם,עלינו להבין את החוקים (משתנים כמובן מתרבות לתרבות, מאדם לאדם וכו) ושוב בגדול. לפני שאני עולה למגרש (כמטאפורה) להבין את חוקי המשחק.
  2. חוסר ידיעה מה אנחנו רוצים– אם נשאל את רוב האנשים בעולם מה הם רוצים, רובם יענו מה הם לא רוצים או יתחילו לגמגם ולא ידעו מה לענות. העדר הידיעה המדוייקת של מה אנחנו רוצים בוודאות תרחיק אותנו מהמקום אליו נרצה להגיע.
  3. פחדים -אם יש לנו פחד שמונע מאיתנו להגיע לאן שנרצה נלחם בכוחות התת מודע שיפריעו לנו בדרך להחלטתינו המודעת. אם אנחנו לדוגמה מאמינים שיקרה לנו משהו רע אם נתעשר, הדרך לעושר תהיה רצופה בהרבה מאוד קטסטרופות. כל שעלינו לעשות הוא להבין את האמונה, שנרכשה בילדות ולהחליפה באמונה אחרת .
  4. הרגלים לא נכונים– ישנם הרגלים שלא מקדמים אותנו :קימה מאוחרת, בזבוז היום, השקעה לא ממוקדת בסושיאל מדיה, אכילה לא בריאה העדר פעילות גופנית הם הרגלים שירחיקו אותנו מההצלחה שאותה נרצה להשיג.
  5. העדר ידע רלוונטי – כדי להצליח בתחום מסויים עלינו להכירו לעומק, לחקור אודותיו ולהופכו למוכר לנו. ראשית ככל שיהיה מוכר יותר כך נהיה ממומחים בו ושנים נהייה רגילים אליו ולא נפתח פחדים מחוסר וודאות.

כדי להתגבר על חסמי ההצלחה, חשוב לזהות אותם ולפעול בהתאם. לפעמים זה עשוי להכיל למידה חדשה או פיתוח יכולות חדשות כדי להתמודד עם האתגרים, ולפעמים זה עשוי להכיל עבודה עם מומחה רגשי או מאמן שיכול לעזור לזהות את החסם ולפוררו. חשוב לזכור, באנו כדי להצליח ולהנות. אל תתנו לאף מכשול להפיל אתכם בדרככם לחיים שאתם רוצים עבורכם. 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp