GuidedImaginery

דמיון מודרך

מהו דמיון מודרך ?

דמיון מודרך הוא אחד הכלים הפשוטים הזולים וזמינים ביותר שנוכל להשתמש כדי להשיג את החיים שנרצה לעצמנו. אחת מהתגליות המרכזיות בתחום חקר המוח במאה הקודמת הייתה כי המוח האנושי מגיב בצורה זהה לפעילות שאנו מבצעים בפועל ולאותה פעילות שאותה אנו מדמיינים בדמיון. משמע, מבחינת המח דמיון ומציאות אמתיים באותה מידה.

בעבודת דרך דמיון, ניתן להרגיע את הגוף ,להוריד אדרנלין  והתנגדויות ולהגיע בקלות גדולה יותר לתת המודע  שלנו. שם ניתן להחליף דפוס מעכב בדפוס הרסני בדפוס חיובי יותר הבונה ומקדם את האדם. ע״י הפחתת ההתנגדויות והסרת אמונות מעכבות , דרך דמיון מודרך והרפיה , ניתן לשנות את דרך ההסתכלות על האירועים שעוברים על אדם. כאשר הגוף רפוי גלי המח מתחילים להאט.

גלי מח איטיים יותר הם קרקע טובה לבניית אמונות מקדמות שיתרמו לאדם ויגרמו לו לשמחה על פני אמונות שגרמו לו לסבל ולעצב. דמיון מודרך יכול לסייע בהשגת המטרה אותה תרצי. הוא יאפשר לך להכניס את הגוף לתחושות מסוימות שידמו את המקום שתרצי להגיע. בגלל שהמח לא מכיר את ההבדל בין מציאות ודמיון , הוא יתחיל לפתח נתיבים לכיוון הרצוי.

למי מתאים דמיון מודרך?

דמיון מודרך מתאים למי שרוצה להתאמן בלחיות את החיים שהוא רוצה. זה מתאים לכל גיל ובכל שלב. אם תרצי לשדרג את חייך אף פעם לא יהיה מאוחר מידי. התרגול הוא מאוד פשוט וכיפי שמאפשר לך זמן איכות עם עצמך , ובניית אני חזק יותר , בטוח יותר ומאושר יותר. לעיתים אנחנו חושבים שהחיים הם יותר ממשיים מדמיון אך לא כך עובד המוח.

מבחינת המח ברגע שתכניסי תמונה נעימה ורכה למוחך כאילו את חווה אותה ברגע נתון והמח יפריש הורמונים רגועים ונעימים. אם תעשי את זה מספיק זמן יתחילו להתגבש במוח נתיבים שיאפשרו למציאות הזאת להיות מוכרת לגוף.

איך מתרגלים?

ראשית כדי להפיק את המיטב מהחוויה רצוי לעצום את העיניים , לנשום מספר נשימות ולהתחיל לשחרר את הגוף חלק אחר חלק בעקביות. כאשר הגוף משוחרר ורפוי ניתן להתחיל לדמיין מקום שהיית בו בחייך בפרטי פרטים. מה לבשת? איך הרגשת? איזה ריח את מריחה באויר. עליך להכניס כמה שיותר חושים כדי שהמוח אכן יאמין שהוא חווה את החוויה במלואה.

בזמן זה הגוף מתחיל להאמין למציאות החדשה ולהפריש חומרים שיגרמו לך להשתחרר עוד יותר. גלי המח שלך יתחילו להשתנות ולהאט את הקצב ( כמובן אם חווייתכם נעימה ומרגיעה). לעיתים בתחילת הדרך יהיה קל יותר אם תעשי מדיטציה מודרכת עם עזרה חיצונית, אך עם השנים זה הופך לטבע שני ותוכלי לעשות את התרגול בכוחות עצמך לפני הקימה מהמיטה בבוקר או לפני ההרדמות וזה יהפוך לטבעי ונכון עבורך.

בכל רגע נתון יש לך את מוכך ותמיד את יכולה לדמיין ולהרגיש את חייך כפי שתרצי ולכן הכלי הזה מעבר להיותו זמין עבורך כל הזמן הוא גם רב עוצמה כי את יכולה לתרגל כל הזמן.

למה כדאי למבוגרים לתרגל דמיון מודרך?

כפי שנאמר דמיון מודרך טוב לכל גיל. אך בעולם המבוגרים, לעיתים אנחנו חווים מתחים רבים. מתחים אלה, מחלישים את מערכת החיסון וגורמים לגוף לתפקד בצורה פחות אופטימלית. ככל שנתרגל יותר דמיון מודרך נכניס את המערכת שלנו בחזרה למצב רפוי ומשוחרר.

מצב זה הוא אופטימלי לאפשר לגוף לרפא את עצמו להתחזק ולהבנות. כאשר תחליטי שהגיע הזמן להתפתח, דמיון מודרך , עם קצת הסבר והבנה, יכול לעשות עבודה נהדרת בבנית דפוסים חדשים בגוף ובראש.

איך דמיון מודרך מפחית חרדות ?

כאשר אנחנו מרגיעים את הגוף ע״י נשימות ומשחררים את השרירים הגוף נכנס לגלי מח מסוימים שיכולים לאפשר לגוף לרפא את עצמו. חרדה זה מצב שהגוף נמצא במתח( לעיתים בלתי פוסק). הגוף נמצא במצב של מלחמה כל הזמן. דמיון מודרך יעשה את התפקיד ההפוך וישחרר את הגוף, ירגיע אותו  ויגרום לגוף לרפא את עצמו. דמיון מודרך יכול לגרום לתופעה ההפוכה שקוראת לרובנו במשך היום שהגוף נמצא במצב של הילחם או ברח.

איזה סוג של דמיון מודרך מומלץ לפני השינה?

בליווי התוכנית להעצמה הנמצאת באתר, ישנם כ 18 מדיטציות של דמיון מודרך שמטרתן לחבר אותך לתחושות טובות שנמצאות בך. כל אחת תאיר את מציאות חייך באור אחר. לפני השינה המח מחליף תדרים בצורה טבעית אז זה זמן מצויין לשחרר את הגוף ולהכנס ללילה רגועים ונינוחים.  כל מדיטצית דמיון מודרך שגורמת לך תחושה של שחרור והרפיה, תהיה טובה לגופך ולבריאותך.

דמיון מודרך לקבלה עצמית

קבלה עצמית היא אחת  מאבני היסוד לחיים מלאים ומאושרים. דמיון מודרך יכול לסייע לך לבנות את עצמך צעד אחר שעל ולפתח קבלה עצמית מלאה נטולת ביקורת כלפי עצמך וכלפי הסביבה. כאשר הגוף רגוע ומשוחרר גלי המח איטיים באופן יחסי משמע כל אינפורמציה חיובית שתכנס למח, תצרב שם ותבנה אותך לכיוון קבלה עצמית מלאה יותר. רצוי לעשות תרגילים אלו במחיצת איש מקצוע מהיימן שאוהב אדם.

איך דמיון מודרך יכול לסייע להצלחה ?

ברגע שתת המודע של אדם פתוח לקליטת מסרים מבחוץ ניתן צעד אחר שעל לבנות תת מודע איתן , מלא ביטחון עם שמחה פנימית והסתכלות חיובית על החיים. דמיון מודרך הוא רק כלי לעבור את שער המודע ולהגיע פנימה בצורה בטוחה ומבוקרת. כאשר אדם בונה את עצמו בצורה חיובית ומלאת אמון בחיים , דרכו להצלחה תהיה קלה. ההבנה שהצלחה היא לא המטרה אלא הדרך היא זו נדבך בדרך להצלחה.

הבנה זו תסיר פחדים ותגרום לאדם להנות מחייו ולא רק מתוצאותיו המוצלחות. ההבנה שטעויות הם שיעורים חשובים שמטרתם לגרום לך לצמוח ולגדול היא הבנה שניתן לפתח באמצעות של דמיון מודרך. כל התובנות העמוקות הללו יביאו בסופו של דבר לבניית אדם שלא מפחד מחייו אלא מקבל אותם בשמחה ובהתרגשות מידי בוקר, והפרספקטיבה לחיים תשתנה בצורה עקבית.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp