מחשבות שליליות

התמודדות עם דפוסי חשיבה שליליים

דפוסי חשיבה שליליים הם דפוסי חשיבה שמכוונים לקידום רעיונות שליליים או חשיבה שלילית בעלי סיכוי נמוך להצלחה ולתוצאות חיוביות. הם נוצרו בדרך כלל בילדות כשראינו את סביבתינו הקרובה(הורים, חברים, מורים וכל הסביבה הקרובה) ומאז נשאר זיכרון שמחזיר אותנו שוב ושוב לאותו אירוע שלילי. האירוע יכול להיות ביקורת בלתי פוסקת, פחד, רגשות אשמה, קנאה ועוד רגשות שליליים. האחריות לשינוי הדפוס השלילי, היא רק שלנו והרי האחראים היחידים על האושר לנו ,הוא אנחנו.בדרך כלל דפוס שלילי יושב על פחד כך שאם נתמודד עם פחדינו, הדפוס השלילי יפנה מקומו לדפוס מרים יותר ופרודוקטיבי יותר. דפוס זה נלווה לפחד עקב היותו נשען עם אותו איזור אנרגטי. גם פחד וגם דפוסים שליליים, מורידים לנו את תחושת השמחה, מבזבזים לנו אנרגיות וגורמים לחיינו להיות כבדים וסקפטיים יותר.

אחד הדברים שאני אומרת לכל מתאמניי הוא שהחיים לא חייבים להיות קשים. יש אפשרות לחיות חיים טובים ומספקים עם שינוי מחשבתי. כן, צריכים לתרגל אותו. אני אוהבת לתרגל עם מדיטציות חיוביות מובנות.

המח וקשריו משתנים ע״י חזרתיות , כך שאם כל יום לפני השינה שומעים משהו חיובי, לאט לאט עם הזמן הדפוסים החיוביים מוצאים לעצמם דרך לתוך מוחינו. דפוסים חיוביים הם הדרך לחיות חיים מלאי עצמה. הם הדרך להפתר מפחד. הם שומרים עלינו בהבנה שלא הכל כאוס והחיים הם לא רק רעים.אנחנו מתאמנים לא לחכות לקטסטרופה הבאה שתיפול עלינו. בכוחם של דפוסים חיוביים, לגרום לחיינו להראות אחרת ולשחרר את פחדינו.

התמודדות עם דפוסי חשיבה שליליים יכולה להיות מאתגרת, אך ישנם מספר דרכים שבהן ניתן לשדרג את חיינו ואת דפוסי מחשבתינו :

  • הכרה וזיהוי הרגשת הבעיות והזיהוי של הדפוסים השליליים הוא הצעד הראשון לטיפול בהם. נסו להבחין במחשות שליליות ובשיחות שליליות שאתם מתקיימים עם עצמכם וזיהוי את המצבים שבהם הם קורים. בדרך כלל שיחות שליליות או דפוסים שליליים , מורידים לנו את הכח וגורמים לנו לאבד אנרגיה. 

 

  • שינוי הדפוסים – לאחר הזיהוי של הדפוס השלילי, נסו לשנות את הדרך שבה אתם חושבים, לדוגמה,  רשמו על דף את המחשות השליליות העיקריות שלכם, תנו לעצמכם הזדמנות להציג נקודת מבט אחרת, חיובית יותר, שתוביל לרגשות טובים יותר.נסו לסדוק את הדפוס ע״י מציאת אדם אחד שלא חיי לפי הדפוס הזה. לדוגמה דפוס שלילי: קשה להרוויח כסף בארץ הזו-> נסו לחשוב על אדם אחד שלא קשה לו ואז הבינו שהדפוס הוא לא אמת חד משמעית אלא משהו ששמעתם בילדותכם ואתם מאמצים. 

 

  • התחושות הן המפתח-שימו לב לתחושה שעולה בגוף כאשר מגיע דפוס שלילי. הבינו כי כל פעם שעולה התחושה הזו מתלווה אל התחושה חשיבה שלילית. נסו להרגיש את התחושה ללא הפרשנות הנלוית. זה השלב שאתם מתחילים באמת להבין איך המנגנון עובד, מכאן אתם יכולים להתחיל להמריא. 

 

  • מציאת דרכים להגברת הערך העצמי – דפוסי חשיבה שליליים יכולים להוביל לפחד, לדאגה ולהפחדה. חשוב למצוא דרכים להגברת הערך העצמי, לדוגמה, באמצעות התמקדות בטוב, התמקדות במה שיש לכם בחיים, ראית הניסים הקטנים שקורים לכם יומיום, מתן חיוך או מילה טובה לסביבה, הבנת מה החוזקות שלכם ומה הערכים שלכם. 

כל מה שדובר כאן נעשה בתהליך קצר של 10 אימונים בהם אתם יכולים להכיר את עצמכם טוב יותר. בתום 10 המפגשים , אם אתם מחליטים שלא משנה דבר, אתם מכירים את עצמכם טוב יותר ומבינים לעומק לאיזה שביל כדאי ללכת כדי להגיע לאן שתרצו להגיע. אני עד היום לא נתקלתי באדם שלא הצליח להתמודד עם פחד או דפוסים שליליים אם באמת רצה בכך. חשוב להבין שאין תירוצים. באנו לחיים לחיות טוב , עכשיו השאלה היחידה היא כמה מהר זה יקח עד שישתנו הדפוסים ואיתם גם חיינו. באנו להנות, וכאן מונח המפתח לחיים טובים יותר. השאלה היחידה אם אתם מספיק אמיצים לעבור את השער. אז למי שמתאים לעבור תהליך משמעותי מוזמן ליצור איתי קשר ויחד נעשה את קפיצת המדרגה המיוחלת. לחיים מלאים יותר, חיוביים יותר ומלאי עוצמה . 

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp