מדיטציה מודרכת

מדיטציה היא אימון שמטרתו להרגיע את מערך החשיבה הסוען והעמוס ולהכניס שקט לראש. המטרה העיקרית של מדיטציה היא להתחיל להכיר את דפוסי המחשבה הטורדניים , שמפעילים לנו את הראש כל הזמן ולהתחיל למצוא רגעים של שקט בתוך הבלאגן הבלתי פוסק של החשיבה. מדיטציה טובה לפיתוח הריכוז, שקט פנימי וחיבור עמוק למהות פנימית

מה היא מדיטציה מודרכת?

מדיטציה מודרכת היא מדיטציה אשר בה ניתנות הנחיות שעוזרות בתהליך של השקטת הראש. לעיתים כאשר מתחילים את הדרך, המתרגלים משתדלים יותר מידי או מתאמצים לעשות משהו וכל הכוונה היא להפסיק לעשות. 

המתרגלים המתחילים לעיתים הולכים לכיוון ההפוך בשאיפה להשיג או להגיע למשהו. אחד הפתרונות להתמודדות עם מצבי חסר האונים של המתרגלים הצעירים זה מדיטציות מודרכות אשר עוזרות למתרגלים להגיע לסוג של שקט יחסי כדי שיתחילו להבין איך זה מרגיש להיות בשקט.

מה היתרונות של מדיטציה מודרכת ?

היתרון המשמעותי ביותר של מדיטציות מודרכות זהו הפשטות. כל שעליכם לעשות זה לשים את האוזניות על האוזניים, להירגע ולתת למנחה לעשות את עבודתו. יש בזה מן השחרור. כמו סוג של תמועה פסיבית והרפיה.

בדור שלנו כולנו רגילים להיות בעשיה מופרזת ולכאן בחוויה של מדיטציה מודרכת, כל שעליכם לעשות זה להיות פסיבי ולתת לשקט פשוט להיכנס פנימה. מדיטציה מודרכת יכולה להרגיע את המתרגל גם ביום וגם בחלומות מה שממשיך את התהליך גם בתום שעות הערות.

איך עושים מדיטציה?

יש סוגים שונים של מדיטציות. הקלה מבינהן היא מדיטצית דמיון מודרך ובה שוכבים ומתחילים בתהליכי הרפיה עמוקה של הגוף. 

אנשים רבים אוהבים לעשות מדיטציות בישיבה כדי לא להירדם ולהישאר מרוכזים ומפוקסים לאורך כל זמן המדיטציה. יש מדיטציות בהם מרגישים את תחושות הגוף השונו(ויפאסנה) ומתחילים לפתח ריכוז גבוה לתחושות הגוף ולנשימה.

איזה מדיטציה מודרכת מתאימה לרגיעה?

דמיון מודרך היא האפקטיביץ ביותר לרגיעה. הרעיון המנחה דמיון מודרך לרגיעה הוא שהמתאמן מתחיל להרגיע את הגוף ע״י הדמיון. בדמיונו, המתאמן מגיע למחוזות שהיה בהם(או שלא) והגוף מתחיל להרגיש תחושות של שלווה ורוגע. ברגע שהגוף מתחיל להירגע המוח מפריש חומרים והגוף נרגע עוד יותר. כאשר הגוף מתחיל להרגע (תמיד אפשר יותר ואף פעם לא מגיעים ליעד , זה מסע אינסופי) גלי המוח מתחילים להאט את הקצב.כאשר זה קורה ניתן באופן טבעי לתכנת את התת מודע להעלאת השמחה בחיים, חיבור למקומות גבוהים או אפילו חיזוק האהבה העצמית.

איזה סוג של מדיטציות מודרכות מתרגלים לפני השינה?

לפני השינה כל חוויה רגועה ונעימה שתכניסו לראש שלכם תשפיע על השינה שלכם. גלי המוח מאטים את עצמם באופן טבעי והעבודה נעשית באופן טבעי. מדיטציות מודרכות יעילות כי הן מאוד קלות למתחילים. פשוט מקשיבים ונרגעים וכל השאר קורה מאליו. יש מדיטציות מודרכות של נופים יפים ורגועים. 

יש מדיטציות מודרכות של כדורי אור שנכנסים אל הגוף וממלאים את הגוף באהבה חמה, מכילה וסולחת. יש מדיטציות מודרכות שמיועדות להוריד כאבים פיזיים ונפשיים ומדיטציות מודרכות להפסקת עישון. כל עוד הגוף במצב רפוי, האינפורמציה היא מרגיעה מנחמת וחיובית, רק טוב יכול לצמוח מזה.

איך מדיטציות מודרכות משפיעות על החלומות?

 אדם שרגוע בעירותו, רגוע בשנתו. אדם שמודע בעירותו מודע גם בשנתו. השינה היא המשך ישיר של היותינו מי שאנחנו. שכשמתרגלים מדיטציות רגועות לפני השינה, שוקעים לשינה רגועים יותר וכן החלומות יהיו עדינים יותר ורגועים יותר.

המתרגלים מדווחים כי החלומות פחות משפיעים על תחושתיהם בלילה והם נשארים מאוד רגועים סביב החלום. התחושה היא מאוד מעניינת ועוצמתית להיות במקום, שלמרות שהמציאות בחלום היא מורכבת החולם עדיין שקט ורגוע. 

כשהולכים לישון רגועים מאוד , מגיבים באותו הרוגע גם בחלום. המשמעות של זה שבזמן שכויכול איננו מודעת וחולמים תהליך הרגיעה ממשיך וההתפתחות לא נעצרת אף לא בלילות .