אהבה עצמית

מדיטציה דמיון מודרך

מה מדיטציה בדמיון מודרך ?

דמיון מודרך הוא כלי בעל עוצמה אדירה שיכול לעזור להיפטר מדפוסים ישנים ולטעון דפוסים חדשים בונים ובריאים. בעבודת דרך דמיון, ניתן להרגיע את הגוף ,להוריד אדרנלין  והתנגדויות ולהגיע בקלות גדולה יותר לתת המודע  שלנו. שם ניתן להחליף דפוס מעכב בדפוס חיובי יותר הבונה ומקדם את האדם. מדיטציית דמיון מודרך יכולה להיעשות ע״י המתרגל באופן עצמאי או ע״י מאמן שמנחה את המאומן .

במדיטציית דמיון מודרך המטרה העיקרית היא להביא את המאומן לסיטואציה מעצימה (ברוב המקרים) ולעזור לו לגלות את עוצמתו ותחושותיו. כאשר המאומן מבין איך זה מרגיש לחיות את החיים ממקום רב עצמה, קל יותר לחזור לשם ולשחזר את האירוע.

איך עושים מדיטציית דמיון מודרך?

ראשית כדי להפיק את המיטב מהחוויה רצוי לעצום את העיניים , להתחיל בתהליך ל שחרור והרפיה, לנשום מספר נשימות ולהתחיל לשחרר את הגוף חלק אחר חלק בעקביות.

כאשר הגוף רגוע ושליו גלי המוח מתחילים להשתנות , דבר שמאפשר להתחיל להיכנס פנימה לתוך דפוסיי חשיבה ישנים ולחזק את האני מבפנים. כאשר אתם מדמיינים מקום עוצמתי שהייתם בו, מקום בו הרגשתם בריאים חזקים ורגועים, הגוף יחזיר אתכם לתחושה מהר מאוד.

כאשר הגוף יירגע וישתחרר תוכלו להבין איך זה מרגיש ואז יהיה קל יותר לשכפל את האירוע לחיי היום יום. אתם מתחילים להעלות תחושות שהיו בפנים , להכיר אותן ולהיות מסוגלים לשכפל אותן בכל עת שתרצו.

לעיתים בתחילת הדרך יהיה קל יותר אם תעשו מדיטציה מודרכת עם עזרה חיצונית של איש מקצוע מיומן כדי שתוכלו בקלות להגיע לרגעים מעצימים, אך עם השנים זה הופך לטבע שני ותוכלי לעשות את התרגול בכוחות עצמכם לפני הקימה מהמיטה בבוקר או לפני ההרדמות וזה יהפוך לטבעי ונכון עבורך.

איזה סוג של דמיון מודרך מומלץ לפני השינה?

לפני השינה , הגוף מתחיל להחליף גלי מוח באופן אוטומטי, משמע המצב הטבעי של הגוף מסייע בהכנסת אינפורמציה חדשה לתוך המערכת וניקוי אינפורמציה מלאת סטרס ואתגרים. לפני השינה יש לנשום מספר נשימות להרגיע את הגוף, ולהתחיל לדמיין מקום קסום עבורכם.

מקום זה יכול להיות גינה, ים, מדבר, ארמון , בית ,אין זה משנה. כל מקום שיעורר בכם רגשות טובים יכניס אתכם ללילה רגועים ושקטים. כאשר זה קורה ההלילה וחלומותיו יהיו יותר רגועים מה שיאפשר לשינה להיות יותר מבריאה ואיכותית. יש אפשרות נוספת והיא לדמיין כדור אור נכנס לכם פנימה לתוך הגוף ומאיר את גופכם בבריאות ובשמחה מבפנים. הדבר החשוב בדמיון מודרך זה להבין איך זה משפיע לכם על הגוף.

המוח לא יודע את ההבדל בין חלום ומציאות ומפריש חומרים לגוף שירגיש את המצב שבו הוא נמצא. מכאן החשיבות לתרגול בלילה כיוון שטרם כניסתם לישון , להיכנס ללילה רגועים מאוד ולאפשר לחלומות הלילה להשפיע ברוגה על הגוף.

כיצד מדיטציית דמיון מודרך מסייעת לריפוי ?

כאשר הגוף רפוי ומשוחרר, הגוף מתחיל בתהליך של ריפוי עצמי. עיקר האתגר שלנו הוא לשמור על חיים רגועים נטולי סטרס, שם הגוף נמצא כל הזמן במצב מלחמה. במצב מלחמה אין תהליך של ריפוי טבעי אלא עובדות מערכות אחרות. כאשר מתרגלים בחיי היומיום טכניקות של הרפיה הגוף נמצא במשך היום במצב רגוע יחסית ומצליח לתפקד בצורה אופטימלית רוב שעות היום.

האם מדיטציית דמיון מודרך עוזרת לירידה במשקל?

כאשר הגוף רגוע ושליו מערכת העיכול עובדת בצורה אופטימלית יותר, נהנית מהרכיבים שהיא צריכה וזורקת את הרכיבים המיותרים. כאשר הגוף בסטרס מערכת העיכול עובדת בצורה חלקית ולא אופטימלית ומזונות רבים הופכים לשומן כמו כן המערכת המטבולית עובדת בצורה פחות אופטימלית. אין זה אומרת שמי שאוכל בלי סוף ויעשה דמיון מודרך ירד במשקל, אבל מי שירגיע את גופו באופן קבוע גורם למערכות גופו לעבוד טוב יותר ואופטימלית יותר.

איך מתרגלים דמיון מודרך אצל ילדים?

הדמיון אצל ילדים מאוד מפותח, הוא עוד לא הספיק להתקלקל. הם מאמינים בפיות ובשדונים אז להכניס אותם לדמיון מודרך יהיה קל יותר מאצל מבוגרים. כל שעליכם לעשות זה להכניס אותם למקום קסום ע״י זה תשאול על מקום שהם מכירים בדמיונם ותשאלו שאלות שיעזרו לילד לדלות עוד פרטים על החוויה שהם כבר נמצאים בה. זה יכול להיות מאוד עוצמתי לילד לגלות עוד ועוד פרטים ולתת לו לגיטימציה לחלום ולדמיין.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp