שאלות מעצימות

שאלות מעצימות

מה הן שאלות מעצימות?

שאילת שאלות מעצימות זו אחת הדרכים הפשוטות להפעיל את המוח שלנו בצורה יעילה שתעזור לנו להגיע למה שנחפוץ.היא מאפשרת לתת המודע להיכנס לפעולה בדרך פרודוקטיבית ולגרום לתת המודע לעבוד בשבילנו. כאשר אנחנו שואלים שאלה, מיד מתבצע תהליך של חיפוש התשובה בכל ה״ חדרים״ , הנמצאים בזיכרון.

אם אדם שואל : ״למה כל הקשיים הללו מגיעים לחיי? ״ מיד יתחיל המוח במסע של חיפוש התשובה. הוא לא ינוח עד שימצא תשובות ראויות. ואז יתחילו להגיע אירועים לחיינו שיגרמו לנו להבין למה כל הרע הזה נכנס לחיינו. יגיעו אירועים שיוכיחו לנו שאנחנו לא מספיק טובים, יגיעו אירועים שיוכיחו לנו שאנחנו לא מספיק ראויים, והכל במטרה לענות על השאלה המוטעית והמנמיכה ששאלנו.

אבל אם נשאל שאלות מרימות כגון: ״ למה כל הטוב הזה מגיע לחיי?״ ״איזה אדם אני הופך להיות כדי לזמן לי את גבר חלומותיי?״ אז המוח יתחיל לקבל תשובות בזו אחר זו. לעיתים אם נהיה מודעים נשמע את התשובות אבל מי שיקשיב באופן בלתי פוסק לתשובות זו תת המודע שלנו.

 

איך משתמשים בשאלות מעצימות ככלי לצמיחה?

מפתחים את האמונה שהכל קורה לטובתינו ולפני השינה שואלים את עצמנו שאלות מעצימות. ראשית רצוי לנשום מספר נשימות , להרגיע את הגוף ואז לשאול את עצמנו שאלות שנשמח לשמוע את התשובות עליהם.

דוגמאות לשאלות מעצימות שרצוי לנו לשאול את עצמנו לפני הליכתינו לישון:

  • מה עליי להפוך להיות כדי לזמן את החלום שאני כל כך רוצה ?
  • למה כל הטוב הזה מגיע לחיי ?
  • למה החיים כל כך רכים ונעימים לי ?
  • איזה תשובות עליי למצוא כדי לפתור את האתגר בפניו אני עומדת?
  • איזה חלום יקרב אותי לאמת שלי?

 

כיצד שאלות מעצימות מסייעות בחשיבה חיובית?

ההבנה העמוקה שהחיים קורים לטובתינו משחררת מאיתנו הרבה מאוד עומסים. היא גורמת לכאוס האדיר בתוך הראש להתחיל להרגע ולמצוא תשובות ראויות יותר.

ההבנה שהחיים מגיעים לטובתינו מסייעת לנו בפיתוח חשיבה חיובית. חצי הכוס המלאה הופך לאט לאט לכוס מלאה. אנחנו אט אט הופכים אחראים על חיינו. חשוב להסביר כי לא מדובר בלקיחת אשמה אלא אחריות. אני משכתי אירוע מסוים לחיי ואני יכול לשנות את זה.

אם אשחרר את עצמי מהדאגות( כמה מורכב שזה נשמע) ואבין מעל לכל ספק שהשיעור היה נכון עבורי, צמחתי ממנו ועכשיו אני מקבל את האירוע ודואג לשנות את האנרגיה שלי שיגיעו לסף דלתי אירועים אחרים, חיים מלאי שמחה וסיפוק מצפים לנו.

יתכן שהאירועים עדיין לא נעימים בחייכם אבל אם הגישה היא אופטימית, מהלב, אמיתית, אין דבר שיוכל לשבור אתכם. לאט לאט יעלמו הפחדים והחיים פתאום יראו אחרת.

לא בטוח שהם ישתנו אבל בטוח שאתם תרגישו טוב יותר ובעקבות זה הם יהיו נעימים יותר. החשיבה שהחיים צריכים להיות בדיוק כפי שאנחנו רוצים כדי שנהיה מאושרים תוביל אותנו רק לכאבי לב ולחיים מאוד בינוניים מבחינתינו.

 

למה מומלץ לשאול את עצמנו שאלות מעצימות ברגעים קשים?

האמת, כל הזמן כדאי לשאול את עצמנו שאלות מעצימות. אבל בימים קשים נצטרך את כל העזרה שנוכל לקבל. שאלה מעצימה כגון ״ אניך אני צומח מהאירוע״ יכולה להטות את המודעות שלנו מהמקום הקורבני והמסכן שהכל קורה לנו ללא אשמתנו , למקום של אחריות, שהחיים כמו שהם מעניינים ואני לומד מהם מה שיש להם להציע לי.

זה מקום לגמרי אחר, ומי שיודע למנף את האנרגיה של הכעס והעצב לאנרגיה של צמיחה קרוב לוודאי מפצח את קוד לחיים טובים.

אני חס וחלילה לא מזלזלת באתגרי החיים. אני יודעת שלעיתים אתגרי החיים מורכבים אבל אני בטוחה מעל ספק שרחמים עצמאים ואנרגיה של קורבנות לא תביא אף אחד קדימה. האנרגיה הזו היא אנרגיה שתוקעת וגורמת לנו לנוע במקום. אני מבינה שלעיתים הסיפורים מורכבים.

שמעתי סיפורים קשים עם אנשים שהיו ללא קורת גג, חולים ומובסים אבל דווקא אלו, מהמקום הכי קשה בחייהם, אחרי שהחלימו מהאבל, מוצאים באורח פלא כוחות ומבינים את עוצמת השיעור.

דווקא אלו , אם הם בוחרים להרים את עצמם מהבוץ, הם יודעים ומבינים את הכוח של השיעור בבניית האישיות שלהם בדרך לחיים מאושרים פחות. לכולנו יש אירועים קשים. מי יותר מי פחות אבל אין אדם שלא מתמודד עם אתגרים שבעיניו , הם מאיבים עם אושרו.

אם נצליח לשחרר את האתגר בראי המחשבה ולחיות חיים מלאי שמחה , למרות ועל אף, נגבש גישה חיובית לחיים שמקדמת אותנו ומאירה את דרכינו, רק אז נוכל לחיות את החיים הכי טובים שנוכל .

 

איך מתאימים את השאלות המעצימות לסיטואציה?

אחת השאלות שאני הכי אוהבת לשאול ומתאימה לאירועים שונים היא איזה אדם אני הופך להיות ש…

אם לדוגמא אני מתמודד עם סיטואציית בריאות בחיי אני יכולה לשאול:

איזה אדם אני הופכת להיות שהמחלה המסוימת הזו כבר לא נמצאת בגופי?

או לדוגמא מה השיעור שעליי ללמוד מהאירוע שיאפשר לי להשיג גוף בריא מלא חיוניות ושמחה?

או לדוגמא איך אני חייה חיים מלאי סיפוק ושמחה בכל רגע נתון?

או לדוגמא איזה תובנה עליי לאמץ כדי לאפשר למחלה לשחרר את גופי?

אם מדובר עם מציאת בן זוג:

מה אני הופכת להיות או  מה התדר שאני משדרת שמאפשר לי למצוא את בן הזוג שאני חפצה בו?

למה בן הגוד החלומי מגיע לי או למה כל הטוב הזה מגיע לי?

חשוב לי להסביר: השאלות נשאלות לפני שבן הזוג מגיע. התחושה הכללית ששוררת בגוף היא טוב לי עם חיי גם ככה והשאלה הנשאלת היא למה כל הטוב הזה מגיע אליי.

 

אם אתם לא מרגישים את הטוב בחייכם תעבדו על הכרת הטוב ואז השאלה המעצימה תהייה אמיתית מבחינתכם. אני לא מחפשת לנסות לעבוד על אף אחד ובטח לא לשקר לעצמכם. אני מחפשת למצוא דרכים בתוככם להרגיש את הטוב בחייכם גם לפני שבאמת ראיתם שהוא הגיע לחייכם.

מתוך המקום הנינוח שהחיים באים לטובתכם, והאתגר לא מעיב על שמחתיכם, לא תהיה התניה של ״ עד שהאירוע ייפתר אני לא יכולת לחיות חיי שמחה״.

החשיבה הזו שאני חייב שהבעיה תיפתר כדי להיות מרוצה,היא מתכון בטוח לחיות חיי פשרה, לא מוגשמים. החיים קורים כמו שהם קורים, עלינו רק להסתכל על המציאות בזוית שתאפשר לנו לחיות את החיים ולאהוב אותם.

שאלות מעצימות זו טכניקה מעניינת ופשוטה להפעלת תת המודע בדרך יעילה ביותר.ברגע שלומדים לעשות את זה נכון, מאוד קל להבין את השיטה. הקורס העצמה: גלי את עצמך ישנן 12 שאלות מעצימות שמטרתן לאמן את תת המודע בתהליך של לחלום.

ברגע שאנו חיים בדמיון את החיים שאנו רוצים, הגוף מפריש חומרים כאילו באמת אנו חיים את אותם חיים. שאלות מעצימות יכולות לעזור לנו באותו רעיון. להכניס את הגוף באופן מודע לסרט אחר ולחיות אותו.

כאשר נחייה חיים טובים בעיני רוחנו הגוף יפריש הורמונים שגורמים לנו לתחושה טובה. הדבר החשוב מכל, זו תחושה טובה. אנחנו מוכנים להפוך עולמות בשביל תחושה טובה אז למה פשוט לא להתחיל פשוט ממנה?

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp