כלים להצלחה|עירית וולד

7 כלים להצלחה

 

 

כדי להצליח בחיים או יותר נכון להרגיש מוצלחים צריך ללמוד להשתמש נכון בחוקי הטבע ככה שילכו איתנו ולא נגדנו. אם זה היה פשוט כולם היו עושים את זה, אבל בכל אחד מאיתנו יש את יחודו ואת חוזקותיו ,אז כל שעלינו לעשות זה להבין שזה אפשרי , להכיר את עצמנו לעומק , לתכנן ולפסוע בדרך. 

להלן מספר כלים שהם החשובים ביותר(בעיניי): 

  1. תאמינו בעצמכם וביכולותך: הכרות עם עצמך היא קריטית להצלחה. בכל שלב שתנסו לשכפל הצלחה של משהו אחר תלכן לאיבוד בדרך. גם אם זה יצאים לטווח קצר זה יכשל לטווח ארוך. תכירו מי אתם , תכירו את החוזקות שלכם, תהיו מודעים למה החולשות ותלכו עם אנשים שמשלימים את מה שאתם פחות טובים בו. תקבלו את מי שאתם, תאהבו את עצמכם. זה הבסיס לכל הצלחה. 
  2. תכננו לאן תרצו להגיע ותעשו כל יום צעד אחד קטן : התכנון המדוייק של מטרותיכם ומתן מדדים מדויקים שמסייעים לכם למדוד ולנתח את ההתקדמות שלכם יכולים לשמש ככלי חשוב בדרך להצלחה. כאשר אתם מציינים מטרות ברורות ומשקיעים את המאמצים שלכם במדידה ובשיפור התוצאות, כך תוכלו להתקדם בצורה יעילה ולהשיג את השלבים הבאים בדרכך.
  3. יכולת ניהול זמן: ניהול זמן יעיל הוא כלי חשוב להצלחה. כדי להפוך לאפקטיבי יותר, נסו לייעל את לוח הזמנים שלך על ידי יצירת רשימת משימות, הגדרת עדיפויות ומתן זמן קבוע ומוגדר היטב לפעילויות חשובות(ולא דחופות). ככל שתתכננו  טוב יותר ותהיו גמישים עם התנאים המשתנים, תוכלו לנהל את הזמן שלך בצורה יעילה, תוכלו לבצע יותר משימות במהלך היום ולהתקדמו לעבר המטרות שלכם.
  4. למידה והתפתחות קבועה: המחויבות ללמידה ולהתפתחות אישית היא חשובה בכדי להשיג הצלחה. תמיד חפש אפשרויות לרכוש ידע חדש, לשפר את  מי שהייתם אתמול. בעיני, הרחבת האופציות של מי שאתם, יכולה לעשות שינוי ענק בתוצאותיכם העיסקיות או האישיות כי אדם שמתפתח, מפתח אמונה בסיסית שהוא פשוט יכול השאלה היא רק איך.  
  5. יכולת ניהול מתח או נהול פחדים : יכולת ניהול מתח מתייחסת ליכולת לנהל ולהתמודד עם לחצים ומצבים מאתגרים. החיים והעבודה מציעים לנו לעיתים קרובות מצבים קשים ולחצים שונים. עלינו ללמוד כיצד להתמודד עם מתח ולשלב טכניקות ניהול מתח, כמו יכולת להתרכז, פיתרון בעיות, התמודדות עם מצבים מאתגרים, יכול לסייע לכם לשמור על יעילות ושליטה עצמית במצבים מתח גבוה. אם נבין שההתמודדות מפתחות את היכולות העתידיות שלנו נבין שהן חיוניות להתפתחות שלנו.אין זה מחייב לחשוב שמתח זה דבר רע. הוא מפתח אותנו ואת יכולותינו כל עוד הוא מאוזן ויש גם רגעים אחרים רגועים ונינוחים יותר כדי לאפשר למערכות נוספות להתאושש. 
  6. נתינה לזולת – היכולת לתת ונתינה על בסיס קבוע מאפשרת לנו להעריך את מי שאנחנו. אין המטרה בנתינה ממש לתת לאחר אלא לתת לנו את התחושה של נתינה . המשמעות היא שהנתינה היא לגמריי בשבילינו. גם אם נראה שהיא לזולת, היא חוזרת אלינו שבעתיים. 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp